nawigacja NAP Humino

NAP Humino - unikalny środek przyspieszający rozkład i humifikację resztek pożniwnych
NAP Humino - NAP Humino - unikalny środek przyspieszający rozkład i humifikację resztek pożniwnych

NAP Humino

produkt stworzony w odpowiedzi na potrzeby rolników

NAP Humino został zaprojektowany specjalnie dla zastosowania na resztki pożniwne w celu stymulacji aktywności mikroorganizmów rozkładających substancje organiczne. NAP Humino jest produktem organiczno-mineralnym, nie zawiera żywych organizmów. Jest bardzo skuteczny w każdych warunkach.

Od kilku dziesięcioleci narasta problem ze słomą pozostającą na polu po zbiorze zbóż, kukurydzy, a także mniej popularnych roślin, jak słonecznik. Mniejszym problemem są resztki pożniwne pozostałe po zbiorze rzepaku i bobowatych. W opracowaniu A. Madeja (IUNG PIB) z 2016 r prognozowana jest produkcja 30 milionów 533 tysięcy ton słomy w Polsce, w 2020. W innej analizie, Hryniewicz i Grzybek (ITP Falenty) obliczyli, że roczna produkcja słomy zbóż podstawowych i rzepaku wynosi aż 34.493.000 ton. Oczywiście część tej słomy jest zagospodarowywana na cele energetyczne, na ściółkę dla zwierząt, jako surowiec do produkcji podkładu pod uprawę pieczarek. Zdecydowana większość pozostaje jednak na polach. Ta masa słomy, paradoksalnie zaczyna stanowić problem w uprawie gleby, problem dla wysiewu nasion, problem dla kiełkujących i wschodzących roślin następczych.

Rozkład resztek pożniwnych jest procesem naturalnym i zachodzi samoistnie, jako jeden z etapów cyklu przemian C i N. Wymaga on jednak czasu i specyficznych warunków. W praktyce, rozkład resztek pożniwnych jest poważnym wyzwaniem ponieważ:

Stąd pojawiła się potrzeba stworzenia skutecznego środka przyspieszającego rozkład (mineralizację i humifikację) resztek pożniwnych. Zastawialiśmy się czy nie posłużyć się preparatem opartym o żywe mikroorganizmy saprofityczne, które mogłyby zasiedlić glebę i resztki pożniwne, a potem je rozłożyć. Wiedząc jednak, jak mało skuteczne są preparaty mikrobiologiczne (wrażliwość na promieniowanie słoneczne, krótki okres przechowywania, niska konkurencyjność w stosunku do mikroorganizmów zasiedlających glebę), zdecydowaliśmy aby raczej pobudzić, zaktywizować mikrobiom naturalny gleby, a następnie stymulować jego aktywność i niejako zmusić go do namnażania. W ten sposób powstał unikalny, jedyny w swoim rodzaju NAP Humino, z kompozycją dedykowaną dla sterowania aktywnością mikroorganizmów, mineralizatorów i humifikatorów substancji organicznej gleby

NAP Humino - unikalny środek przyspieszający rozkład i humifikację resztek pożniwnych
  • unikalna kompozycja specjalnie dobranych składników
  • płynna forma, łatwa w stosowaniu
  • bezpieczny dla środowiska i żywych organizmów
  • zwiększa tempo rozkładu resztek pożniwnych
  • wzbogaca glebę w łatwo przyswajalne składniki pokarmowe
  • przyczynia się do zwiększenia żyzności gleby
  • ułatwia uprawki przedsiewne i umożliwia utrzymanie wysokiej jakości siewu ozimych
  • można stosować łącznie z roztworem mocznika lub RSM, z gnojowicą lub pofermentem z biogazowni
  • dostępny w opakowaniach 20 l, 200 l i 1000 l

W celu stworzenia skutecznego środka przyspieszającego rozkład substancji organicznej, skutecznego na większości gleb Polski, uważnie przeanalizowaliśmy setki danych i publikacji naukowych z zakresu biologii mikroorganizmów zasiedlających gleby. W ramach prac przygotowawczych, wsparliśmy się konsultacjami i ekspertyzami wielu specjalistów z mikrobiologii rolniczej, żywienia roślin i gleboznawców. W efekcie powstał produkt, jakiego jeszcze nie było na rynku. Jego skuteczność potwierdziliśmy doświadczeniami wdrożeniowymi na polach zaprzyjaźnionych rolników.

Skład NAP Humino jest potwierdzony zaawansowanymi analizami chemicznymi wykonanymi w akredytowanym laboratorium Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji w Pile. Wykonaliśmy także analizy mikrobiologiczne w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym PIB w Puławach.

Stosując NAP Humino powodujemy, że grzyby, bakterie i promieniowce biorące udział w rozkładzie materii organicznej, szybciej się namnażają, mają wystarczając składników pokarmowych dla podtrzymania swojej wysokiej aktywności. W efekcie słoma „znika w oczach” z pola. Ulega mineralizacji i humifikacji, bo są to procesy, które w zdrowej, żywej glebie zachodzą równolegle.

Kup NAP Humino skorzystaj z promocji - NAP Humino - unikalny środek przyspieszający rozkład i humifikację resztek pożniwnych

Kup NAP Humino

skorzystaj z promocji

dowiedz się więcej
Napena Sp. z o.o. - wyłączny dystrybutor  NAP Humino w Polsce

dystrybutor wyłączny

Wyłącznym dystrybutorem NAP Humino w Polsce jest NAPENA Sp. z o.o.

Kontakt z nami

Jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie kupić NAP Humino, jak go stosować, jak działa, ile kosztuje napisz lub zadzwoń do nas.

NAP Humino - unikalny środek przyspieszający rozkład i humifikację resztek pożniwnych